משרד עו"ד קלמרו הינו משרד ותיק אשר נוסד עוד בשנות ה- 60 של המאה הקודמת ע"י עו"ד עודד י. קלמרו ז"ל אשר נמנה על בוגריה הראשונים של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית (מחזור ב') והתמחה במשרד י. זליגמן ושות' בתל-אביב.

משרד קלמרו בהנהלתו והובלתו של עו"ד קלמרו היה שותף לבניית מסד דיני העבודה ומשפט העבודה בישראל לרבות מעורבותו בחקיקה ובהלכות הפסוקות אשר יצאו מלפני בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ ובית הדין הארצי לעבודה.

בשלב מסוים הצטרף עו"ד ניר קלמרו למשרד ולאחר פטירתו בשיבה טובה של עו"ד עודד קלמרו, עברו המושכות של ניהול המשרד לבנו.

משרד קלמרו היה שותף למשאים ומתנים רבים ולחתימתם של מאות הסכמים והסדרים קיבוציים במשק הציבורי והפרטי כאחד.

משרד קלמרו היה שותף לקביעת תקדימים חשובים ביותר בתחום דיני העובדה אשר מהווים סימן דרך ואשר מצוטטים לבקרים בפסקי הדין של בתי הדין לעבודה ובבית המשפט העליון ובין המפורסמים שבהם נמנים, בין היתר:

בג"צ 721/94 אל על נתיבי אויר לישראל בע"מ נ' יונתן דנילוביץ'בו נקבע כי שותף לחיים של דייל בחברת אל על זכאי לקבל טובות הנאה כפי שמגיעות ל"בן/בת זוג (בעל ואשה) ול"ידוע/ה בציבור כבעל /כאשה" כאמור בהסכם הקיבוצי בחברה.

פס"ז דנילוביץ' מאוזכר בספריית בית המשפט העליון בירושלים כאחד מעשרת פסקי הדין החשובים מאז הקמת מדינת ישראל.

לקריאת הפרסום הקלק/י על התמונה

בג"צ 230/85 ההסתדרות הכללית של העובדים בארץ ישראל נ' שר האוצר – בו נקבע כי חלה חובה על המדינה ליישם את הכללים אשר לפיהם יקבע נציג נבחר מקרב עובדי החברה כדירקטור בחברות ממשלתיות בכל החברות הממשלתיות בישראל.

ע"ע 300256/98 אורי אייזיק נ' תהל (תכנון המים לישראל) בע"מ – בו נקבע בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים כי אדם אשר בקש והפציר מהמעסיק להעסיקו במעמד של "עצמאי" בין היתר על מנת לקבל תמורה כמעט כפולה מזו שהי מקבל כ"עובד" ואשר בעקבות תביעה שהגיש כנגד המעסיקה – חברת תהל – והוכר ע"י בית הדין בדיעבד כ"עובד":

  • הזכויות להן הוא זכאי נקבעות על סמך השכר הראוי ל"עובד" ולא על סמך התמורה שקיבל הלכה למעה כ"עצמאי" שהיה כאמור כמעט כפול.
  • העובד חייב להשיב לחברה את ההפרש בין הזכומים שקיבל מהמעסיק בפועל כ"עצמאי" לבין הסכומים שהיו משתלמים לו אילו הוגדר כ"עובד".

לקבלת ייעוץ ראשוני מלאו פרטים בטופס